środa, 15 stycznia 2014

Pięknym być

Hej. Tytuł może brzmi trochę samolubnie lub narcystycznie... ale taki właśnie ma być. Otóż wiadomo jest, że każdy człowiek dąży do osiągnięcia piękna ciała , czy duszy, a najlepiej i tego i tego. Jednak pytaniem jest, dlaczego tak naprawdę do tego dąży? Jedni pomyślą dla samego siebie, żeby potrafił sam siebie docenić. Inni natomiast powiedzą, że dla otaczających go osób, nawet tych nieznanych, by mogli mu zazdrościć i w pewien sposób podziwiać. Ale czy to prawda? Po co dążymy do piękna? Ano zmusza nas do tego społeczeństwo. XXI wiek wymusza na człowieku , by jak najbardziej dbał o swoje ciało, ale nie tylko. Dbanie nie jest złe, wręcz przeciwnie , jednak nienaturalne upiększanie, ukrywanie tak właściwie własnego ciała jest zbyteczne. Jednak ludzie myślą, że jeśli skorygują wszelkie niedoskonałości staną idealni. Pomaga im w tym wszechobecny kult pięknego ciała. A tak według mnie to każdy na swój sposób jest piękny. Tak, więc dążenie do idealnego ciała to nie tylko głupia mrzonka ( kto wie, jak wygląda idealne ciało, skoro nic na tym świecie nie jest idealne?) , ale także strata czasu i jakiegokolwiek zainteresowania. Ciało nie jest wieczne. I za te 70 -90 lat człowieczek trafia do ziemi lub zostaje spalony i jest już tylko kupką prochu, a jego pseudo idealne ciało jest tylko wspomnieniem istniejącym na zdjęciach, albo w ogóle zapomnianym. Ale co z pięknem duszy? Na czym ono w ogóle polega? Moim zdaniem jest to dusza człowieka dobrego, który pracował nad swoim charakterem , a także posiadał jakieś piękne idee, czy to dotyczące jego i jego najbliższych , czy całego świata. To człowiek, który miał marzenia, które według mnie są w pewien sposób oznaką niewinności i wrodzonej nadziei. Piękna dusza nie zniknie niczym kruche i wątłe ciało. Piękna dusza będzie istnieć na wieki. I osoby o pięknych duszach ludzie pamiętają dłużej niż o pięknych ciałach. Więc to wszystko zależy od nas samych, czy będziemy chcieli mieć piękne ciało, czy dusze i czy dla siebie, czy dla innych. To zależy od tego jaki człowiek jest i raczej nic tego nie zmieni.
Polecam Madian Lake - Here I Stand.
Bye!


5 komentarzy:

 1. Kazde piekno jest ładne jesli jest naturalne :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Popieram twoją opinię ; ) Zapraszam do siebie : http://spelniaj-swoje-marzenia.blogspot.com/ Obserwuję ♥ . Pozdrawiam : *

  OdpowiedzUsuń
 3. Dało mi to do myślenia. Trzeba nauczyć się siebie doceniać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dokładnie, ludzie nie zawsze będą pamiętali jak wyglądaliśmy, ale będą nasz charakter :) Wtedy człowiek będzie zapamiętany na zawsze.

  OdpowiedzUsuń
 5. masz racje,że XXI wiek zmusza nas to piekna ale kazdy ma inne pojjecie na jego temat :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz! <3
Zawsze się odwdzięczam :3

Obserwatorzy