niedziela, 19 sierpnia 2012

Opowiadanie 1. Spełnione marzenia


Judy po raz pierwszy miała wystąpić przed tak liczną publicznością. Przez całe swoje 16-letnie życie , wiele razy śpiewała na szkolnych przedstawianiach, ale jeszcze nigdy nie brała udziału w konkursie talentów, który gromadził wokół sceny kilkanaście tysięcy ludzi. Całkiem obcych. I do tego jeszcze ta presja, żeby wypaść jak najlepiej w oczach jury. Miała tremę  i z nerwów bolał ją brzuch. Mama pocieszała ją, że ma  przecież piękny głos i nie ma się czym denerwować, bo liczy się tylko talent. Ale do Judy te argumenty nie przemawiały. Dalej się obawiała wyjść na scenę. Jednak wiedziała, że ten występ jest jej wielką szansą na osiągnięcie sukcesu i spełnienia marzeń. W końcu chciała zostać piosenkarką. Wydawać płyty.Być sławną. Aby jej piosenki leciały we wszystkich radiostacjach świata. A ten konkurs otwierał jej drzwi do wielkiego świata show-biznesu. No nie! Za chwilę będzie musiała wejść na estradę i zaśpiewać, jak najlepiej. 

- A teraz na scenę zapraszamy Judy McClair ! 
Judy nerwowo porawiła grzywkę, spojrzała jeszcze na swoich rodziców, siostrę i swojego chłopaka, który się do niej uśmiechnął i wyszła na scenę. Cała zostana zalana oślepiającym światłem. Ledwo przyzwyczaiła się do tego, a członkini jury spytała ją:
- Powiedz nam co będziesz robić?
- Zaśpiewam piosenkę Adele- Rolling in the deep.- odpowiedziała nieśmiało Judy.
- Hmm... Ambitnie mała. No to pokaż co potrafisz!
Z głośników rozległa się znajoma melodia piosenki. Judy od razu poczuła się pewniej. Wzięła mikrofon do ręki i zaczęła śpiewać. W pewnym momencie wokół sceny zapanowała idealna cisza, wszyscy byli wsłuchani w Judy. A kiedy skończyła, rozległ się głośny aplauz. Judy dygnęła i zbiegła ze sceny, cała w skowronkach. Wpadła prosto w ramiona Chrisa, który ją przytulił, pocałował we włosy i szepnął na ucho:
- Byłaś cudowna!
Teraz pozostało tylko czekać na werdykt jury.

C.D.N 
Zapraszam za tydzień!


Ps. Sorry, że wczoraj nie było postu i że dziś tak dość późno publikuje opowiadanie, ale byłam u dziadka na weekend i nie miałam neta.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz! <3
Zawsze się odwdzięczam :3

Obserwatorzy