czwartek, 19 lipca 2012

Jest piękne... Niebo

Witam! Tak sobie pomyślałam, że przydałoby się tu coś napisać w szczególności, że już niedługo wyjeżdżam,ale myślę, że na wjeździe uda mi się też coś skrobnąć, więc nie martwcie się , że was opuszczę moi czytelnicy, których jest może malutka garstka. Po słowie wstępnym, czas przejść do głównego wątku mojego dzisiejszego, jakże twórczego temtu, którym jest.... NIEBO! Tak własnie niebo.

Wszyscy doskonale wiedzą co to niebo, prawda? (słyszę chóralne taaaak!) Najpierw napiszę o tym najzwyklejszym niebie, jakie widzimy na codzień, kiedy wychodzimy z domu, czy wyglądamy przez okno. Bywa ono usiane delikatnymi obłoczkami, które co jakiś czas na chwilę przysłaniają ciepłe słońce. Zdarza się, że jest ciemne, ciężkie, pokryte granatowymi i szarymi chmurami, które mogą zwiastować deszcz, śnieg, burzę, czy inne zjawiska pogodowe. Ale czasami jest całkowicie puste, tzn. bez chmur, jedynie wisi nad nami gorące słońce, a powietrze jest tak nagrzane, że praktycznie można by je pokroić. Ja osobiście nabardziej lubię pierwszy typ nieba. Lubię wtedy patrzeć w nie i próbować zidentyfikować kształty jakie przybierają obłoki. Ale nie sama, najlepiej z przyjaciółką :D Oglądanie wschodów i zachodów słońca to także bardzo przyjemne doświadczenie.

A teraz trochę o tym niebie, które nie jest tak oczywiste. Mam na myśli, niebo, jako raj, eden itp. Ogólne wyobrażenie takiego Nieba to pełno chmurek po których skaczą małe aniołki w złotych aurolach z białymi skrzydełkami u ramion, pełen dostatek i brak trosk oraz przyziemnych spraw. A jak jest naprawdę? To wiedzą tylko Ci, którzy już odeszli i właśnie tam trafili. Nikt z żywych, nawet największych naukowców nie potrafi odpowiedzieć na jakże banalnie brzmiące pytanie: jakie jest Niebo?

Na dziś kończę ten jakże niebiański temat. Polecam AC/DC - Rock N Roll Train . Papa!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz! <3
Zawsze się odwdzięczam :3

Obserwatorzy