sobota, 12 maja 2012

Smile!

Ja nie mogę... Gdyby nie spacer z panną G. ten dzień byłby w ogóle nie na miejscu. Hahah. Jednak nie ma to jak nasze głupawki. Rada na przyszłość dla wszystkich: NIGDY NIE KUPUJCIE ZA DUŻO ŻELKÓW! Można później tego baardzo żałować. Nom właśnie.

Dziś napiszę o delfinie chińskim. Tak dziś będzie trochę naukowe. Delfin chiński od 2006 roku jest uznany jako gatunek wymarły. Żył on w rzece Jangcy i żywił się rybami słodkowdnymi. W 1997 roku żyło jeszcze 13 osobników. Wyginął z winy człowieka, jak zwykle zresztą wymierają w naszych czasach gatunki. Głównym powodem był nadmierny ruch statków i połów ryb w środowisku, w którym żyły te inteligentne zwierzęta. Dodam jeszcze zdjęcie: 
Naprawdę nie mogę pojąć, dlaczego przez egoizm ludzi ginie tak wiele niewinnych istot? Wychodzi na to, że większość ludzi nie ma serca. Czasami zwięrzęta są bardziej ludzkie względem ludzi, niż nasz gatunek względem zwierząt. A to dziwne, bo ludzie to też zwierzęta, prawda? Więc zabijamy i zkazujemy na śmierć miliony pobratymców. Mówiąc o pobratymcach mam tu na myśli głownie ssaki. Chociaż inne zwierzęta też,ale jako, że należymy do ssaków to i z nimi  mamy najwięcej wspólnych cech. Tak też zkazaliśmy na wyginięcie delfina chińskiego (ssaka, jakby ktoś nie wiedział). Ja wiem, że jest wiele osób na całej Ziemi, którzy chcą pomagać zwierzętom, ale jednak jest ich za mało, by w niektórych przypadkach coś zdziałać. Niektórzy ludzie po prostu nie widzą nic złego w zabijaniu zwierząt. A powinni! 
Będę kończyć. Nie wiem, czy wszystkim się spodoba moja dzisiejsza notka, ale muszę o tym pisać, bo mi to bardzo przeszkadza. Polecam Nickelback - Someday! Pomagajcie zwięrzętom -> http://www.pmiska.pl/.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz! <3
Zawsze się odwdzięczam :3

Obserwatorzy