sobota, 11 stycznia 2014

Ambicja - złoty środek na sukces

Hej. Wracam dziś do was z tematycznym postem. Tak bardzo ja i moje "tematyczne" posty... Cóż, ostatnio dużo myślałam ( ja zawsze chyba o czymś dziwnym muszę myśleć) na temat ambicji. Trochę tak subiektywnie nawiązując do tematu , osobiście uważam się za osobę bardzo ambitną, czasami wręcz przerażająco ambitną. Serio tak jest. Jak się zawezmę, to póki nie zwątpię w sens tego przedsięwzięcia , nie odpuszczam. I tak też lekko z autopsji mogę szczerze powiedzieć, że jednak ambicja jest kluczem do sukcesu. Oczywiście można być ambitnym , ale w ogóle nie zmuszać się do wysiłku i wtedy wychodzi coś w stylu : O , bo ja bym zrobił to, albo to, ale to kiedy indziej. 
Nie można tak. Oprócz ambicji, pracowitości , potrzeba też swoistej konsekwencji i pewnego rodzaju uporu w dążeniu do celu. Dla mnie ludzi mało ambitni lub raczej ci  na "niby" ambitni są śmieszni. Chcę coś osiągnąć, a nie robię nic w kierunku by to mogło w ogóle się zadziać. Głupie , prawda? Czym ogólnie jest ambicja? Wiecie, to dość trudne pytanie. Ani to stan, ani uczucie. Bardziej coś w stylu cechy charakteru, która powoduje, że człowiek od siebie wymaga i pragnie , jak najwięcej osiągnąć. Według mnie , jak już wspominałam , to naprawdę genialna cecha. W połączeniu z odpowiednimi cechami osiąga się bardzo interesujący charakter i osobowość. Niestety ambicja bywa też powodem, że człowiek staje się zepsuty i prawie, że agresywny wobec innych. Ambitni ludzie bywają też tacy, jakby byli ponad wszystkimi, jakby wiedzieli, że dzięki swej pracy i tak będą od innych lepsi. Niektórzy robią wszystko by dotrzeć do obranej przez siebie poprzeczki i nie przebierają w środkach. Inni uważają, że  właśnie dlatego, że są ambitni nie będą się zniżać do jakichkolwiek podstępów, a dotrą tam gdzie chcą, jedynie za pomocą swojej ciężkiej pracy. Wtedy zwycięstwo smakuje lepiej, wygrało się z innymi, z losem , a także z samym sobą. Widzicie, ambicja to cecha konieczna by osiągnąć swoje górnolotne cele, a także by stać się kimś naprawdę wartościowym.
Polecam One Republic -Say ( All I Need)
Pa!

7 komentarzy:

 1. Ambicja to jedno, ale właśnie potrzeba tej konsekwentności wobec siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. nie lubie zbyt ambitnych ludzi, wazne zeby zachowac umiar :D

  OdpowiedzUsuń
 3. mnie czasem denerwuje to, ze jestem tak ambitna :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Ambicja, nie tak do końca.
  Moim zdaniem człowiek jeżeli jest ambitny dojdzie do sukcesu, ale trzeba pamiętać, aby po drodze nie krzywdzić innych i być dobrym człowiekiem :)
  KLIK-BLOG

  OdpowiedzUsuń
 5. Ambicja jest ważna, ale ważny jest też upór ^^
  Cudna notka.

  OdpowiedzUsuń
 6. http://schowajmniepodlewepluco.blogspot.com/
  KONKURS ZAPRASZAMY!

  OdpowiedzUsuń
 7. ja ambicję mam,ale cieżko mi je pozbierać do kupy i zrobić to co zaplanuje :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz! <3
Zawsze się odwdzięczam :3

Obserwatorzy