poniedziałek, 21 października 2013

Belive in yourself

Hej. Wiara w siebie pozwala przenosić góry? Nie do końca, jednak coś w tym jest. Człowiek , który wierzy w swoje możliwości, ale też ich nie przecenia, zapewne może osiągnąć dużo więcej niż jakiś osobnik, który nie wie, że stać go na niektóre czyny. Moim zdaniem ta wiara w siebie, ta pewność swoich umiejętności wynika z tego jakimi ludźmi jesteśmy i jak podchodzimy do życia. Optymista często będzie patrzył na przeszkody, czekające na niego w sposób dużo bardziej lekceważący niż realista, czyli de facto będzie w stanie przypisać sobie cechy, umiejętności,  których tak naprawdę nie posiada lub nie są jego mocną stroną. Wtedy taki człowiek może się bardzo zawieść na rzeczywistym odbiciu swojego życia. Pesymista natomiast, nie potrafi dostrzec, że stać go na bardzo wiele i z góry przewiduje porażkę, a szczególnie w tego rodzaju sytuacjach, w których nie czuje się pewnie lub nie ma większego doświadczenia. Co skutkuje tym, że faktycznie mu się nie udaje . Dobre nastawienie to jednak połowa sukcesu. Powinno się zakładać, że jak się postaramy to i nam wyjdzie. Co z tego , że wymaga to od nas poświęcenia trochę naszego cennego czasu i odrobiny ciężkiej pracy? Uda nam się. Tak powinno się myśleć. Ale nie w każdej sytuacji. Dlatego tak bardzo zazdroszczę realistom, którzy potrafią ocenić prawidłowo swoje możliwości i czy są w stanie czegoś dokonać. Jeśli wiedzą, że to wykracza poza ich zakres , to sobie odpuszczają. Ja natomiast uważam się za pesymistę o chorych ambicjach. Dziwne prawda? Jednak chyba prawdziwe, gdyż chcę dużo osiągnąć, a jednak w wielu drobnych sprawach zakładam własną porażkę, co powinno wykluczyć większe sukcesy. Jednak ja to przypadek anormalny. Powracając jednak do wiary w siebie, jest ona istotna i warto mieć ją w jakimś stopniu, gdyż zapewne pomaga wiele osiągnąć. Nie wolno z nią jednak przeginać, bo można przejechać się na własnej pewności i cierpieć z tego powodu.
Bye!
Polecam Lifehouse - You and me
12 komentarzy:

 1. nice post <3

  NEW POST :)
  fantasyfashioned.blogspot.de
  xoxo ♥

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję z całego serduszka za komentarz na moim blogu! Jest mi niezmiernie miło, że spodobał Ci się mój post. Informuję, że właśnie dodałam dość obszerną notkę z zakresu tricków urodowo-makijażowych - jestem pewna, że Ci się spodoba :)
  Życzę miłego dnia! Buziaki, M.
  www.soinspiring.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiara jest potrzebna, ale to nie gwarantuje nam sukcesu.
  Również zazdroszczę realistą, sama jestem na granicach pesymizmu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja zawsze widzę wszystko w ciemnych barwach, przynajmniej wszystko co jest TERAZ, zmiany wydają się za to być bardzo łatwe i wszystko wydaje się być proste i różowe. Ale i tak nic z tym nie robię.

  OdpowiedzUsuń
 5. najważniejsze umieć zrobić switch off :D

  OdpowiedzUsuń
 6. świetnie piszesz :3 masz też ładny desing bloga
  Zapraszam także do mnie: appiappi.blogspot.com
  Jak zechcesz możemy obserwować wzajemnie:)

  OdpowiedzUsuń
 7. świetnie piszesz :3 masz też ładny desing bloga
  Zapraszam także do mnie: appiappi.blogspot.com
  Jak zechcesz możemy obserwować wzajemnie:)

  OdpowiedzUsuń
 8. świetnie piszesz :3 masz też ładny desing bloga
  Zapraszam także do mnie: appiappi.blogspot.com
  Jak zechcesz możemy obserwować wzajemnie:)

  OdpowiedzUsuń
 9. fajny post:D

  http://rozaliafashion.blogspot.com/2013/10/studies-autumn-walk.html
  klikniesz u mnie w napis romwe w poscie?
  dzieki!

  OdpowiedzUsuń
 10. trafiłaś w moje motto: 'Uwierz w siebie !' :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz! <3
Zawsze się odwdzięczam :3

Obserwatorzy