niedziela, 20 października 2013

Big cat = big style

Hej. Dzisiaj post o... no właśnie o czym? O dużych kotach. Czemu o nich? Bo są to zwierzęta , które uważam za pełne symbolicznej siły, odwagi , a także wrodzonego wdzięku i naturalnej dostojności. Pozwolę sobie kilka z nich opisać i spróbować je przybliżyć wam. 
1. Lew 
Kiedy będąc dzieckiem obejrzałam po raz pierwszy Króla Lwa, od razu pokochałam te piękne i majestatyczne duże kociaki. Choć w bajce ukazywane jako odważne i pełne siły, tak naprawdę lwy, a w szczególności samce są zazwyczaj leniwe i ospałe. Jednak powiedzenie : "Bronić się jak lwica/lew" wcale nie jest wyssane z palca. Szczególnie jeśli chodzi o lwice , które polują dla całego stada i bronią zajadle swoiego potomstwa. A samce są bardzo zawzięte jeśli chodzi o terytorium. Te wyjątkowe koty cechuje nadzwyczajna duma. Właśnie dlatego symbolizują władzę i odwagę, dzięki swojej dumie. Lwice są dobrymi matkami i ciotkami, gdyż prócz swojego potomstwa często opiekują się także i tym , które należy do innych lwic ze stada. Samce to najczęściej samotnicy, albo leniwe kociaki , które mają swoje stado.
Czyż nie uważacie, że lwy to piękne zwierzęta?2. Tygrys
Drugi kociak , który zachwyca mnie swym pięknem. Tygrys syberyjski jest największym z dużych kotów. Natomiast tygrysy bengalskie żyjące w Indiach, uwielbiające pływać są prawie, że na wymarciu. Zostało ich nie wiele.  Pozostało ich niewiele ponad 2000 osobników . W latach 60 XX wieku żył jeszcze tygrys kaspijski , niestety wymarł. Co my ludzie robimy z tak pięknymi istotami? Eh.. szkoda słów. Tygrysy są samotnikami. Przez zmniejszenie ich terytorium obserwuje się wzrost agresji terytorialnej . Smutna w ogóle jest historia tych zwierząt. Jedak nie ma wątpliwości, że są cudownymi i pięknymi oraz niezwykle dostojnymi istotami.

3. Gepard
Smukły, niezwykle zwinny kociak . Najszybszy na  świecie krótkodystansowiec , który potrafi osiągnąć 110 km/h. Ogon , który pomaga utrzymać równowagę w zawrotnym biegu i giętkie ciało tworzy z niego biegacza idealnego. To mój ulubiony wielki kot, chociaż chyba najmniejszy z wszystkich. Nie potrafi wydawać dźwięków słyszalnych dla ludzi. Matki opiekują się swoimi  kociętami póki te nie osiągną samodzielności. Eh cuda po prostu.

4. Puma 
Znana także jako lew górski, sieje postrach w Górach Skalistych i na dzikich terenach USA . Piękny kot, zwinny, silny i wydający przerażający ryk . Tak naprawdę niewiele wiem o tym cudownym zwierzęciu. Polują głównie nocą, gdzie błyszczą jego ślepia w mroku. Dobrze się wspina na drzewa.  Jest samotnikiem i bywa tępiony przez rolników, którym zabija czasami bydło, konie lub psy. A mimo wszystko można się nim zachwycić.
Będę kończyć. Niestety nie zdążę już dziś wspomnieć o lamparcie, czy też jaguarze, a to także zasługujące na uwagę wielkie koty, które mają wielki styl. 
Polecam Apocalyptica I Dont Care Ft Adam Gontier.
Bye!
 
4 komentarze:

  1. Uwielbiam dzikie koty.
    Zwierzęta te są groźne, ale piękne i zachwycające. ;3

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne zwierzęta. Takie majestatyczne

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz! <3
Zawsze się odwdzięczam :3

Obserwatorzy