niedziela, 12 maja 2013

Top 5 zawodów, które chciałabym wykonywać w przyszłości

Hej. Weekend, taki byle jaki, niemrawy, szarawy, nic ciekawego. Dziś wyrwałam się na rolki, trochę sobie pojeździłam i tyle. A teraz post z serii Top 5 zapoczątkowaną przez Jagódkową i Dagę :)


Blogi:
http://jagodkowy-blog.blogspot.com/
http://dagi-dasia.blogspot.com/.


TOP 5 ZAWODÓW, KTÓRE CHCIAŁABYM WYKONYWAĆ W PRZYSZŁOŚCI

1. Weterynarz

Może niektórzy z was o tym już wiedzą, że moim jednym z największych marzeń jest zostać weterynarzem. Nie wiem , czy się to spełni, ale postaram się , jak najlepiej, bo to jest to co najbardziej chcę robić w przyszłości: pomagać zwierzętom. Nieważne, czy będę leczyć pieski, kotki i inne zwierzaczki domowe, czy będę specjalistą od koni ( omom, chciałabym *.* ) a może będę leczyć egzotyczne zwierzęta w zoo. Ważne, że będę mogła im pomóc. I zawsze będę chciała , jak najlepiej dla nich. Wiem, że praca weterynarza nie jest łatwa, a czasami nawet nie jest zbyt przyjemna, ale nie ma to dla mnie znaczenia, bo będąc weterynarzem, będę czuła, że coś osiągnęłam i jestem potrzebna.

2. Archeolog

Tak wiem, że w tych czasach archeolog ma trudne życie i niewiele osób w tym zawodzie naprawdę coś osiąga. Mimo wszystko zawsze mnie to fascynowało. Lubię historię, a bycie archeologiem to takie dosłowne "grzebanie" w historii. W tym zawodzie potrzebna jest cierpliwość i dość spora wiedza na temat przeszłości. W dodatku trzeba być wyjątkowo ostrożnym przy odkopywaniu np. kości, czy cennych szczątek naczyń. Ale jaka to fascynująca robota. Zresztą oprócz tego, że można trzymać w rękach kawałek przeszłości to przy okazji można podróżować po całym świecie. O ile oczywiście coś się osiągnie w tym zawodzie, bo nie każdy archeolog może sobie tak po prostu podróżować. Musi zebrać na to pieniądze przekonując , że jego badania wniosą coś nowego do nauki.

3. Dziennikarka
Ohh, ten zawód daje nam tyle możliwości. Można pisać jakieś artykuły do pism, albo prowadzić programy telewizyjne lub też podróżować po świecie i wyszukiwać ciekawych wydarzeń. Później pisać felietony o naszych podróżach lub niczym Wojciech Cejrowski czy Martyna Wojciechowska prowadzić własny program, w którym opowiada się o innych kulturach, czy życiu nieznanych, dzikich plemion. Zresztą co tu dużo mówić. Lubię pisać, więc czemu nie mogłabym być dziennikarką? :D

4. Zoolog

Od najmłodszych lat uwielbiam wszystkie zwierzęta. Jako dziecko już oglądałam często programy przyrodnicze, dzięki którym wiedziałam i wiem do dziś bardzo dużo na temat wielu obyczajów zwierząt. Niektórzy powiedzą: ale nuda. Właśnie nie. Świat zwierząt to najciekawsze co może istnieć. Najbardziej intrygujące zachowania i cudy natury. Dlatego też już od dawna wiedziałam, że chcę pracować w zawdzie, gdzie będę miała kontakt ze zwierzętami. Zoologowie nie tylko prowadzą programy przyrodnicze, ale też badają obyczaje poszczególnych gatunków zwierząt i zajmują się często ochroną tych najbardziej zagrożonych. Znowu pomoc zwierzętom! W sumie ten zawód powinien być w tej liście na drugim miejscu, zaraz po weterynarzu, ale dopiero teraz sobie o nim przypomniałam.

5.Aktorka

Kiedyś naprawdę miałam  taką chwilę ,  kiedy szczerze chciałam zostać aktorką. Ale dlaczego? Otóż na pewno nie dla sławy i pieniędzy. Nie. Nawet wolałabym zostać głównie aktorką grającą na deskach teatru. Czemu? Bo tam, w teatrze jest zawarta cała magia aktorstwa. Aktorzy grają na żywo, mają kontakt z publicznością, mogą bezpośrednio przelać na nich prawdziwe emocje, które chcą wyrazić własną grą. Na ekranie nie ma tej magii, owszem widać aktora, to jak gra i takie tam szczegoły, ale nie ma tego kontaktu z widzem. A to jest najważniejsze. W końcu aktor, dobry aktor, powinien grać dla publiczności, a nie dla własnej sławy, czy pieniędzy. Takie jest przynajmniej moje zdanie. No, ale powiedzcie mi. Jaki sens miałaby gra aktora, który by nie grał przed żadnym widzem? Jak dla mnie wcale by nie  miała sensu.


No to na tyle by było. Jak się wam podoba notka?
Polecam One ok rock - Borderline.
Bye!5 komentarzy:

 1. ja bardzo chciałabym być dziennikarką sportową :) <3
  fajna notka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Naprawdę masz świetne pomysły na życie! Oby się któreś spełnilo ;*

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubisz mailować i poznawać nowych znajomych? To jest właśnie strona dla Ciebie! Zapraszam na Mailuj - dołącz i pisz! :)

  [ przepraszam za spam ]

  OdpowiedzUsuń
 4. Czyli praktycznie to samo co ja :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja myślałam nad weterynarzem ;D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz! <3
Zawsze się odwdzięczam :3

Obserwatorzy