środa, 3 kwietnia 2013

Powiedzenia, powiedzonka jakie mądre to przesłanka

Hej. Wiem, że tytuł dziwny, miał się rymować ale jakoś tak średnio to mi wyszło. Wybaczcie. Przeżyłam ten pierwszy dzień i od razu miałam dużą dawkę śmiechu pod czas przerw i wf-u (którego nie było, ale był) kiedy to wymyślałam z Olą dziwne i lekko szalone powiedzonka i rymowanki, których lepiej nie będę tu opubliczniać , gdyż weźmiecie nas za jakieś niespełna rozumu. A my jesteśmy całkiem normalne. No, ale dzięki temu i podsunięciu po raz już chyba trzeci, albo czwarty pomysłu przez Olę na posta, napiszę dziś właśnie notkę o tym jakie te wszystkie powiedzenia i przysłowia potrafią być trafne i zabawne , a przede wszystkim powodujące, że nasze słownictwo staje się bogatsze i ciekawsze. 

Przysłowia bywają różne: ludowe, rodzinne, takie, które sami wymyślimy, a także te, które wytworzą media , czy inne środki masowego przekazu. Przysłowia, powiedzenia i takie powiedzonka powstają ciągle , różne , nowe i coraz to dziwniejsze lub mądrzejsze. Często cytaty z filmów, czy książek zamieniają się właśnie w takie powiedzenia. Źródła są ich przerożne . Za to  każdy doskonale zna to uczucie , kiedy zabraknie słów do opisania czyjegoś zachowania, czy też zaskakującego wydarzenia. Wtedy jeśli się zna jakieś adekwatne do chwili powiedzenie można go użyć by wyrazić nasze odczucia, emocje, wrażenia i opinie . Ile razy zdarzyło się wam użyć jakiegoś powiedzenia w takiej sytuacji? Na pewno nie raz, nie dwa, a kilkadziesiąt, jak nie kilkaset razy. Jeśli jednak nie zna się odpowiedniego przysłowia utartego w naszym języku, można samemu wymyśleć takie, o ile ma się torchę oleju w głowie ( proszę bardzo powiedzenie zastosowane w praktyce xd). Myślę, że takie powiedzonka to bardzo użyteczna rzecz i całkiem zabawna sprawa . A wy co sądzicie o tym?
Kilka powiedzonek na koniec:

~ "Aby miłość trwała przez całe życie, trzeba ją pielegnować starannie jak ogród."
~ "Bitwa nie pokój, śmierć nie życie."

~ "Co się odwlecze to nie uciecze." -moje ulubione przysłowie , gdy mam wziąć się do nauki :p

~ "Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle."

Teraz takie bardziej śmieszne:


~ "Turlaj dropsa" 

~ "Dogadaj się tu z białym murzynem"

~ "I po ptokach"


I ostatnim czasy bardzo popularne obrazkowe Keep Calm and...:

Bye!7 komentarzy:

 1. ; ) Świetnego masz bloga ; )
  zapraszam do mnie : http://vizualny-swiat.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Inspirujaca notka ;)
  pogoda juz sie zepsula ;o

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo ciekawa notka ;) podziwiam Ciebie za to,że zawsze Twoje notki są dla mnie takie interesujące :) ja tak nie umiem pisać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba wszyscy zawsze wymyślają takie dziwne rzeczy z przyjaciółmi xD

  teenagers-troubles.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz! <3
Zawsze się odwdzięczam :3

Obserwatorzy