sobota, 15 marca 2014

Warto pomagać bezinteresownie

Hej. Na początek lekkie ogłoszenie. Pytanie o opinie w sumie i o pomysły też. Co wy na to, bym nagrała krótki filmik? Ale nie jakiś typu 20 pytań do mnie, czy co kupiłam wczoraj na zakupach, albo w stylu patrzcie jak umiem gotować ( nawiasem mówiąc jestem lewa w kuchni), tylko z moją rozkminą, ale w wersji mówionej a nie pisanej :D Chciałabym , żebyście się wypowiedzieli na ten temat w komentarzach ( mówię oczywiście głównie do tych kilku bloggerów, którzy stale mnie odwiedzają) i może zaproponowali temat na filmik ( w stylu co myślisz o... albo jak widzisz to i to). Zastanówcie się i dajcie znać. Poza tym postaram się znowu rozruszać z lekka bloga. Tak. Dostałam jakiejś motywacji. Tak, więc szykujcie się na w miarę regularne notki, więcej komentarzy ode mnie, może delikatnej zmiany w wyglądzie bloga. Sposób prowadzenia raczej nie ulegnie zmianie.


A teraz temat dzisiejszy, czyli sprawa pomagania. Niektórzy mogą uważać, że pomaganie to głupie jest bo nic z tego nie masz i nawet jak się starasz być dobrym to i tak dostaniesz od życia w dupę. Ludzie szukają wszędzie zysku, jak nie materialnego to emocjonalnego. Mogą pomagać, ale z myślą : "Patrzcie wszyscy! Pomagam i nic nie mam w zamian, ale jestem faajny! "  i tak naprawdę mieć głęboko w poważaniu ludzi czy zwierzęta, którym pomagają. Takie pomaganie , czy nie pomaganie to po prostu oznaka głębokiego egocentryzmu i snobizmu. I tylko człowiek robi z siebie czasami głupka tym całym swym "pomaganiem" lub też nie pomaganiem i gadaniem coś o tym, że co by nie robił to życie i tak lepsze się nie stanie. Ba! Świat się nie zmieni. Bzdura! Wkurzające to jest, ale to fakty , które każdy z nas może znaleźć w swoim otoczeniu. 

A jakie w takim razie powinno być pomaganie? Myślę, że bezinteresowne i z czystego serca.Satysfakcja z siebie, jakieś korzyści to tylko nic nieznaczące dodatki, a nie główny cel pomagania. Jak by było inaczej to lekarze by nas nie leczyli tylko mówili bez badania , że jesteśmy chorzy na coś tam i przepisali witaminki, a potem kasa w łapkę i volia. Wiadomo, że lekarz dostaje pieniądze za swoją pracę, ale myślę, że osoba decydująca się na bycie lekarzem powinna kierować się przede wszystkim tym, że chce leczyć ludzi, a nie perspektywą "grubej " kasy. Ale tak chyba nie jest. Przynajmniej większość przypadków to osoby, które mówią sobie : " Dobra. Chemia dobrze mi idzie, biologia też, pójdę na medycynę to dorobię się kokosów". Może z tymi kokosami to przesada, ale lekarz , który ciężko pracuje w końcu się dorobi porządniejszego majątku niż jako świeżak po studiach. Tak to jest. Pomaganie służy przede wszystkim do czynienia dobrych rzeczy dla innych, a nie na polepszaniu własnego ego.
To tyle.
Piszcie co myślicie o filmiku.
Polecam Arctic Monkeys - I Wanna Be Yours
Dobranoc!


2 komentarze:

  1. Ja uważam, że trzeba pomagać. To sprawia, że świat jest lepszy, każdemu jest prościej. Jeśli możesz coś zrobić - zrób to, co masz do stracenia?
    Bardzo chętnie posłuchałabym, jak mówisz. Temat... Hm, może oryginalność? To znaczy: co sądzisz o wyróżnianiu się, wychodzeniu przed szereg? Czy płyną z tego jakieś korzyści, a może nie jest to dobre?

    OdpowiedzUsuń
  2. Taak, nagraj filmik! Z mila checia go obejrze :)
    a co do notki, tez uwazam ze trzeba pomagac.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz! <3
Zawsze się odwdzięczam :3

Obserwatorzy