czwartek, 6 marca 2014

Kobitki, chłopy i ich niezmienne role (?)

Hej. Ten post miał powstać wczoraj. Ta myśl na jego temat wykwitła w mym zacnym móżdżku wczoraj. I się pytam , tak sama siebie, czemu piszę go dzisiaj? To trochę takie przeterminowane myśli. Te takie najświeższe, wiadomo, że są najlepsze. Ale wiecie może musiały dojrzeć te moje rozmyślania, by wypłynąć na światło dzienne tego bloga i wasze zachłanne oczęta mogły je ujrzeć? Nie wiem, nie wiem. Tyle pytań ciągle czeka, bym je sobie zadała. Ale w dniu dzisiejszym roztrząsać będę sprawę, jaką rolę do odegrania mają w życiu mężczyźni , a jaką kobiety. Jak to wczoraj na rekolekcjach zakonnice pięknie ujęła mężczyzna jest po to by poskramiać naturę, udowadniać swą niezwykłą siłę i logicznie myśleć.

 Kobiety natomiast to istoty pełne wrażliwości, postępujące zgodnie ze swym instynktem , urodzone nauczycielki i osobniki nader uczuciowe, dążące do odkrycia swego prawdziwego piękna.

 Czy tak jest w rzeczywistości? Otóż moim krytycznym jak zwykle zdaniem NIE. Może kiedyś tak było, kiedy świat, cywilizacja i wszystkie te "cudowne" pierdoły się kształtowały. Taka była pierwotna rola obu płci. Mając XXI wiek to wszystko się zatarło, pomieszało i teraz tak naprawdę nie wiadomo kto, jak ma się zachowywać, kim być dla innych. Teraz faceci nie zawsze są logiczni, a kobiety nie zawsze chcą odkrywać swe piękno. Teraz to wszystko straciło sens. Nadal istnieje kobieta i mężczyzna, jako dwa osobne byty, ale coraz bardziej różnice i typowe cechy ograniczają się do fizyczności. To straszne, a zarazem bardzo dziwne. Czy to jest złe? Powiem tak, nie do końca , jednak ma to swoją ciemną stronę. Niedługo nie będzie granicy na tyle wyraźnej by można było stwierdzić, czy ta kobieta jest "kobieca" , a ten facet ocieka "męskością". A wszystko zaczęło się od tego, że kobiety zaczęły nosić spodnie. 

Tak . To kobiety spowodowały powolne zacieranie granic. Jednak nie chciały nic złego tym spowodować, a jedynie uzyskać pewien status , nie być gorszymi niż mężczyźni. Chciały jedynie by zaczęto je traktować poważnie i pozwolić na pokazanie w pełni swych talentów i zalet. Wykazać się w nowych dziedzinach życia i ukazać, że nie tylko faceci potrafią  wykonywać swój zawód dobrze. 

Na odpowiedź facetów w tej sprawie trzeba było trochę poczekać. Tak naprawdę od niedawna mężczyźni zaczęli zajmować się domem , dziećmi, obejmować takie stanowiska , jak pielęgniarz, czy przedszkolanka ( jaka jest forma w rodzaju męskim słowa przedszkolanka?! ), brać urlop tacierzyński, czyli typowo kobiece zajęcia.

 I popatrzcie, jeśli teraz powie się, że jedynie kobieta potrafi wychować dziecko, to ktoś może to nazwać to dyskryminacją mężczyzn. Ale przepraszam bardzo, tak naprawdę to kobieta jest stworzona do roli matki, a nie facet! Tyle,że XXI wiek rzuca takie "stereotypy" i mówi coś o dyskryminacji, a tak naprawdę pluje w twarz naturze. Dla niektórych pewnie i samemu Bogowi. Bo człowiek w XXI wieku już sam nie wie co wypada, a co nie, co jest dobre, a co złe, czy jest się facetem, a może i nie.
Magia mass mediów, popowej kultury i wymysłów techniki, a także mody. Witam w XXI wieku! Wiek paradoksu, absurdu i sztucznie wykreowanych wzorców życia codziennego!
Pozdrawiam wszystkich 
bardzo entuzjastycznie/krytycznie nastawiona do świata
 zadziornie przemądrzała w swej głupocie
mała_tymbarkocholiczka!
Tak to cała ja xd

4 komentarze:

 1. Jako feministka pieprzę gender roles :)
  ✫ blog

  OdpowiedzUsuń
 2. Ah, ludzie z każdym stuleciem coś nowego wymyślą...
  Jeju, czemu ja po przeczytaniu Twoich notek nie wiem jak je skomentować? Bardzo mi się podobają, ale nie umiem jakoś tak wyrazić się w miarę na poziomie. xD
  Trzymaj się. :3

  OdpowiedzUsuń
 3. oj tam, ja nadal zachowuje sie jak typowa kobieta :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ludzie wymyślają zawsze jakieś dziwne rzeczy, nam np. gender wydaje się teraz takie chore i bezsensowne, ale następne pokolenie pewnie będzie uważać to za coś całkowicie normalnego.
  Lubię twoje posty, są mądre i dają do myślenia :)
  Zapraszam do mnie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz! <3
Zawsze się odwdzięczam :3

Obserwatorzy