poniedziałek, 24 lutego 2014

Irytująco irytujące

Hej. Dzisiaj przychodzę do was z bardzo wielką rozkminą. Otóż dzisiaj moja pani na wosie mówiła coś tam , o czymś ( tak bardzo słucham na lekcjach) i rzuciła takie wyrażenie typu: Mamy XXI wiek, więc ludzie powinni być ... I to mnie strasznie zirytowało. Bo co? To że mamy XXI wiek to znaczy, że mamy być świadomi pewnych , oczywistych, podstawowych spraw, takich jak dyskryminacja ludzi ze względu na rasę, płeć, orientacje seksualną, czy jeszcze innego rodzaju szczegóły? Czy ludzie sądzą, że tego nie było we wcześniejszych wiekach, bądź wtedy człowiek nie musiał zwracać na to uwagi? Ja rozumiem sprawy typowo naukowe, gdzie postęp technologiczny może być tylko na takim poziomie w tych czasach, a nie 1000 lat wcześniej i wtedy takie stwierdzenie typu : Mamy XXI wiek -> nie przeszkadza mi. Ale z tą świadomością ludzi na różne tematy to bym spojrzała dość krytycznie Dla mnie nie liczy się , czy jest się człowiekiem z XXI wieku, czy z XV ... I dziś i wtedy, należałoby być świadomym istnienia takich , a nie innych problemów i próbowanie im zaradzić. Może faktem jest , że nie było tego aż tak widać, ale wątpię, że homoseksualizm narodził się nagle w przeciągu ostatnich 100 lat. Bardzo w to wątpię. Ludzka natura nie zmienia się tak naprawdę od wieków. Może fakt, że nie było też takiej różnorodności ras (w końcu nie odkryli jeszcze Ameryki, a Daleki Wschód był w wielkiej izolacji, ale mieli przecież Afrykę) . Ale do cholery jasnej, podział w społeczeństwie zawsze istniał i czy to nie była czysta dyskryminacja? Proszę was, nie uważacie, że ludzie ze średniowiecza powinni być świadomi, że postępują niezgodnie  ze zwykłą moralnością człowieka? Eh... I to jest dla mnie taki stereotyp z tym : Mamy XXI wiek. I co? I pstro. Mieliśmy X wiek i też powinniśmy być, ale zakładam, że tak nie mówił... Czy to nie dowodzi, że ludzie stają się coraz bardziej zarozumiali, pewni siebie i przywłaszczają sobie wszystko ( włącznie z tym, że mądrzą się czymś, co tak naprawdę by nie istniało, gdyby ktoś kiedyś czegoś mądrego nie udowodnił)?
Ah. Szkoda pisać.
Polecam Imagine Dragons - Radioactive
Bye!
A oto XXI wiek z dużą dawką cynizmu  ode mnie :P

4 komentarze:

 1. Ludzie zawsze znajdą coś, żeby się przyczepić :) A swoją drogą, ponoć w starożytności większość osób była homoseksualna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Radioactive <3 / dobry post, tez mnie wkurzaja tego typu stwierdzenia, a homoseksualisci bylu zawsze! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z tym. Nie mam pojęcia czym niektóre sprawy różnią się w tym wieku, a czym różniły się np kilka wieków wcześniej.
  asiek-asieeek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Obrazek tak bardzo prawdziwy, eh. :-(
  Nie mam pojęcia jak skomentować ten post w miarę ambitnie i stosownie do tematu, dlatego stwierdzę że dobrze to wszystko ujęłaś. :D
  Lubię czytać Twoje rozkminy. ^^

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz! <3
Zawsze się odwdzięczam :3

Obserwatorzy