piątek, 31 stycznia 2014

Pieniądz... Pretekst do zła

Hej. Powracam dzisiaj z wreszcie normalną, jak na mnie i jak na tego bloga notką. Otóż dzisiaj chciałam popisać o złowrogim wpływie kasy na ludzki umysł. Szczerze? Twierdzę, że to właśnie pieniądz bardzo psuje ludzi. Budzi w człowieku bardzo negatywne emocje, takie jak , chociażby chciwość, zazdrość, pożądanie, bezlitosność. 

Czemu takie? Popatrzcie , większość ludzi chce mieć jak najwięcej pieniędzy ... tylko dla swojego ego, dla swoich potrzeb, by być "szczęśliwym". To właśnie chciwość. Bo rzadko się zdarza, żeby człowiek dajmy na to wygrał główną kumulacje w totku i rozdał ją ubogim... Ba! Nawet taki bogacz będzie się obawiał utraty tej "wymarzonej kasy" i z tego powodu nie da nawet złamanego grosza na szczytny cel. Oczywiście wiem doskonale, że tacy ludzie zdarzają się, ale bywają też inni. Jednak celem mojego posta jest oczernić pieniądze. Kolejne uczucie. Uczucie zazdrości. Każdemu biedakowi świecą się oczy na widok grubego portfela, pełnego szeleszczących banknotów i złotych, platynowych kart kredytowych. Każdy chciałby być bogatszy. Taka zazdrość powoduje , moi mili, przestępczość. Zaczynając od zwykłych kieszonkowców, a kończąc na całych mafiach, które potrafią zabić dla pieniądza. To absurd!

Niby bez pieniędzy nie ma życia, w sensie takim, że na nic nie stać, nawet na jedzenie, więc człowiek umiera. I tak jest od zarania dziejów. Jednak pieniądz niesie też śmierć. To okropne, ale moim zdaniem jak najbardziej prawdziwe... Dobra. Następne jest pożądanie. To w sumie opisałam razem z zazdrością. Co do zazdrości, zazdrość o pieniądze niszczy także więzi między ludźmi. Powoduje, że ludzie zaczynają się czuć do siebie nienawiść. Co z bezlitosnością? Otóż tak, jak mówiłam , niektórzy ludzie potrafią zrobić wszystko dla pieniędzy i mogą być w tych swoich "pieniężnych" czynach bezlitośni.
 Niektórzy bogaci ludzie, w ogóle dostają znieczulicy i mają w czterech literach każdego człowieka, który nie przyniesie im jakichś korzyści. To chore. Ale czemu tak jest? W końcu same pieniądze tego nie czynią... Ale ludzkość stała się już tak przywiązana do korzyści materialnych, że pieniądz wysuwa się na pozycję czegoś , co jest ponad wszystkim. To może zniszczyć szybciej ludzkość niż jakakolwiek katastrofa naturalna.
WOW! Udało mi się wreszcie napisać coś w miarę sensownego i takiego mocnego. Jest siła !
Polecam AC/DC - Breaking The Rules.
bye!
6 komentarzy:

 1. zawsze mi niedobrze na widok tych wsztstkich bogaczy -.-

  OdpowiedzUsuń
 2. wolałabym być biedna z przyjaciółmi i rodziną niż bogata bez nikogo :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bez kasy nie zrobisz obecnie nic ; <

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzisiaj nie ma nci za darmo :(

  OdpowiedzUsuń
 5. "w pogoni za hajem ludziom w głowach coś się pieprzy" :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz! <3
Zawsze się odwdzięczam :3

Obserwatorzy