sobota, 23 listopada 2013

Made in Japan

こんばんは! [konban-wa!] - dobry wieczór!
Dzisiaj poświęcę tę notkę mojej pasji , jaką jest Japonia, o ile można nazwać to pasją. Może raczej fascynacji? Nie wiem. Sami ubierzcie to w słowa. Chciałam napisać za co kocham ten kraj, w którym jeszcze niestety nie miałam okazji być, ale mam nadzieję kiedyś się tam udać. Otóż zacznę od tego, kiedy zaczęłam interesować się Japonią. Jakiś rok temu moja koleżanka namówiła mnie do obejrzenia pierwszego anime ( w sumie drugiego, pierwsze były pokemony w wieku 6 lat xd) , a była nim Księżniczka Mononoke -> piękna produkcja , azjatyckiego disneya, czyli Studia Ghibli . I od tej chwili zaczęła się moja przygoda z anime, mangą, a także japońską kulturą i obyczajami. Księżniczka Mononoke zauroczyła mnie od pierwszego obejrzenia i dlatego też postanowiłam kontynuować tą przygodę. Do dzisiaj obejrzałam/oglądam wiele anime i to nie tylko Studia Ghibli. Może nie mogę równać się z niektórymi "wyajdaczami", ale to oglądanie anime i czytanie mang zaostrzyło mój apetyt na wszystko to, co japońskie.Uważam, że to właśnie te dwa elementy japońskiego dorobku są zarówno elementami, za które Japonia jest dla mnie tak niesamowitym krajem. I pomimo tego, że nie mam nic przeciwko nazywania siebie otaku, to nie ograniczam się jedynie do namiętnego oglądania anime i czytania mang ( w czymże znowu nie jestem taką fanatyczką). Japonię kocham także za mentalność Japończyków i ich zdolność do wynajdywania coraz to dziwnych przedmiotów ( jak chociażby wiatraczek do chłodzenia potraw). Japończycy to ludzie , którzy są bardzo pracowici i oddani sprawie. Przykład: osoba , która śpi w pracy, jest uważana za dobrego pracownika, gdyż wynika to z jej przepracowania. Trochę to dziwne, ale właśnie to sprawia, że uważam Japonię z unikalny kraj. Japończycy są także bardzo tradycyjni. Wielką popularnością cieszy się do dzisiaj zwyczaj parzenie herbaty ( ceremonia , która trwa 3 godziny). To wszystko powoduje, że Kraj Kwitnącej Wiśni jest oryginalny i niepowtarzalny. Uwielbiam język japoński. Jak dla mnie jest piękny i dlatego chciałabym go jak najlepiej umieć. Podziwiam także piękno naturalne tego kraju. Górzyste wyspy otoczone przez ocean , a także charakterystyczne kwitnące wiśnie, liczne wulkany. Mimo licznych trzęsień ziemi , Japończycy nadal świetnie się mają, jako naród. Eh... Mogłabym jeszcze wiele wymieniać, a i tak byłoby mi mało. Więc kończę tą notkę, mam nadzieję , że was nie zanudziłam. OO! Jeszcze tylko muszę wspomnieć o  jednym z moich ulubionych pisarzy, który jest właśnie Japończykiem : Haruki Murakami. Kocham jego książki, które są przepełnione życiową mądrością, a także wieloma opisami japońskiej codzienności. Musiałam o nim wspomnieć :)

さようなら! 

7 komentarzy:

 1. Wszystkie anime Ghilbi są wspaniałe *u*
  Własnie będę wysyłać list w hiraganie do Japonii *O*
  Świetna notka ^-^

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak bardzo chciałabym pojechać do Japonii *u*
  Te ich wynalazki są po prostu prześwietne XD
  Uczysz się Japońskiego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uczę się, ale jestem samoukiem i nie zawsze znajduje czas, mimo to trochę umiem :D

   Usuń
 3. Japonia <3
  To piękna pasja, oj tak :D Takie światełko. Murakami jest moim bogiem. Przepraszam, ale Ghilbi nie jestem w stanie docenić. Totoro oglądałam na 4 raty ;-;

  OdpowiedzUsuń
 4. Sporo tu tekstu. Nawet dużo. Bardzo dużo.
  Nie chcę być niemiła, ale ludzie nie lubią takich ciągłych, płynnych wpisów (a już zwłaszcza tych z jednolitą, nieurozmaiconą czcionką) i po prostu ich nie czytają, pisząc w komentarzach byle co, aby tylko stworzyć pozory ambitnego przeczytania. Nie mam zamiaru narzucać Ci żadnych zasad - to przecież Twój blog! - ale jedynie doradzić.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałam pojechać na wymianę do japonii. Ale nie stać mnie ( 7000 euro, 8 tygodni. ) :c

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz! <3
Zawsze się odwdzięczam :3

Obserwatorzy