sobota, 6 lipca 2013

Wychowawcza hipokryzja

Hej. Jaki temat posta xD Ale właśnie dziś będę pisać coś o metodach wychowywania dzieci przez większość rodziców. Brzmi lekko nudno, ale myślę, że nie będzie tak tragicznie. Otóż dziś szłam sobie chodnikiem i mijałam taką kobietę w średnim w wieku z jakimś dzieckiem. I ta kobieta zabluźniła. A ja wpadłam w takie rozmyślania: " Pewnie sama swojemu dziecku mówi, że nie wolno bluźnić, bo to źle, nieładnie, brzydko, czy w ogóle , że , np. czarnieje od tego język. Kurde , a sama to może, co to przywilej dorosłości?" I popatrzcie: bluźnić dziecko nie może, ale dorosły tak, chociaż niby to potępia. Mówi, że to złe, a sam to robi. Hipokryzja, czyż nie? A popatrzcie, jakby powiedzieć dziecku, żeby nie kradło, bo to bardzo brzydko ( ta sama śpiewka co przy  przeklinaniu), ale już samemu rodzic nie kradnie. No i to rozumiem. Tyle, że wracając do bluźnienia ja bym wszystko zrozumiała, jeśli rodzić stwierdziłby: Dziecko, nie bluźnij , to źle świadczy o manierach człowieka. Jak mi się zdarzy coś brzydko powiedzieć to zatkaj sobie uszy, albo mnie upomnij i skarć.

No i takie coś rozumiem, ale nie zaprzeczanie własnym słowom. Idiotyzm. Tak samo jest z różnego rodzaju używkami, nawykami i nałogami. Często rodzice mówią, że to złe i by tego nie robić, a sami robią to co chwila. Tak. To właśnie według mnie nazywa się wychowawczą hipokryzją.
________________________________________________________________________________
Chciałam też zareklamować bloga mojego kolegi, który dopiero co rozpoczyna swoją przygodę z blogowaniem, ale całkiem nieźle się zapowiada. Zresztą co ja będę pisać... Macie linka: 
http://showingoffsincealways.blogspot.com/
i sami się o tym przekonajcie :P
____________
Polecam AC/DC - Who Made who
Bye!
6 komentarzy:

 1. zgadzam się, ja ogolnie nie lubie gdy dorosli krzycza w miejscu publicznym na swoje dzieci ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak mnie takie sytuacje denerwują -,-
  http://petitealleedesroses.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej zostałaś nominowana do Libster Award. Szczegóły na moim blogu.
  http://petitealleedesroses.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. No niestety, takie sytuacje są dość popularne... dziecie tez maja przez to metlik w glowie. W koncu biorą przyklad z rodziców, wiec dlaczego nie i w wypadku np. przeklinania...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz! <3
Zawsze się odwdzięczam :3

Obserwatorzy