niedziela, 19 maja 2013

Life is full of pain

Hej. Jednak jutro chyba szkoła mnie nie zobaczy. Dziś po prostu zaniemogłam. Ale mam pomysł na kolejnego posta. Czasami taka choroba daje do myślenia :P
Ból. To uczucie obecne w życiu każdego z nas. Jedni cierpią mniej, inni więcej. Jednych boli fizycznie, drugich psychicznie. Nikt nie lubi odczuwać bólu. Jednak ból to coś namacalnego. Coś co daje nam dowód, że żyjemy. Przez ból wiemy, że to co się teraz dzieje to nie sen, a rzeczywistość. Ból daje do myślenia. Motywuje nas do bycia silniejszym przez jego cierpliwe znoszenie. Mimo to są dwa rodzaje bólu. Jak już wymieniłam wcześniej można odczuwać ból fizyczny i psychiczny. Jedni pewnie pomyślą, że  cierpienie fizyczne jest gorszym doświadczeniem niż psychiczne. A moim zdaniem jest właśnie na odwrót. Bo ból fizyczny nasze ciało może wytrzymać tylko do pewnego stopnia. I jesli coś nas boli to można zażyć lek przeciwbólowy, który ukoi nasze cierpienie. Zresztą poboli i przestanie lub jeśli jest to silny ból, zadany przez poważną ranę, chorobę, itp. to i tak niedługo w skutek tego czegoś się umrze i nasz ból zostanie zażegnany. A co z bólem psychicznym? Nie ma na niego leków. Nie przestanie nas boleć przez dość długi czas, przez czas, w jakim nie pogodzimy się z tym co się stało lub nie zmierzymy się z źródłem naszego cierpienia.  Niekiedy , w momentach, gdy nie można się go pozbyć , człowiek jest zdolny do popełnienia różnych przerażających czynów, np. do samobójstwa, by wreszcie uwolnić się od bólu, a jeśli sprawcą cierpienia jest drugi człowiek, może to doprowadzić do zabójstwa tego "źródła bolu".
Tak , więc bez bólu w życiu człowiek się nie obejdzie, bo ból daje poczucie rzeczywistości, hamuje nas w niektórych sytuacjach i wiemy, że nic nie trwa wiecznie, i że  każdego z nas czeka jakiś koniec.
To na tyle .
Polecam Art of Dying -Die Trying.
Bye!7 komentarzy:

 1. Co do ostatnich zdań.. jest koniec i początek ;) Może po bolesnym końcu nadejdzie świetny początek czegoś nowego.. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. to takie szczere,że aż mnie ciarki przeszły :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś przeczytałam gdzieś bardzo mądre słowa - że bez bólu i cierpień nie docenialibyśmy szczęścia i przyjemność.
  Dużo racji w tym co piszesz Również uważam, że ból psychiczny jest gorszy. Często też niezrozumiany, niewidoczny i faktycznie może popchnąć do przerażających czynów.
  Szkoła nie zając, a Ty zdrowiej :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz! <3
Zawsze się odwdzięczam :3

Obserwatorzy