czwartek, 21 marca 2013

Imagination

Witam was moi drodzy czytelnicy! Tak,tak - mamy pierwszy dzień wiosny i dzień wagarowicza , ale to już chyba wszyscy wiedzą. Nie mam zamiaru pisać o tym, gdyż ponieważ reszta internetowego "światka" mnie wyprzedziła już chyba z milion razy. Dziękuję  bardzo. I tak bym chyba o tym bardzo nie pisała. Ostatnimi czasy pomysły na posty najczęściej przychodzą mi podczas... gdy biorę prysznic. Haha. Nie wiem dlaczego,ale chyba tam mogę chwilę spokojnie pomyśleć, bo tak to za dużo bodźców dochodzi do mnie z zewnątrz. Dziś wpadłam na pomysł , że porozwodzę się na temat wyobraźni. To wielkie narzędzie naszego umysłu. Bez niej nic by chyba nie miało sensu. Poczynając od tego, że wyobrażanie sobie pewnych rzeczy to czysta przyjemność, kończąc na tym, że aby powstał jakikolwiek , choćby najmniejszy wynalazek, człowiek musi posiadać wyobraźnię. Jak ważna jest wyobraźnia, gdy jest się malarzem, pisarzem, dziennikarzem, wynalazcą, architektem, czy nawet zwykłym blogerem. Hahah. Gdyby moja wyobraźnia nie istniała to mój blog by nie istniał. Wiecie. Malarz musi stworzyć coś z niczego, mając do dyspozycji jedynie swój umysł, może wyobrazić sobie wszystko. Pisarz, aby stowrzyć interesujący, wciągający czytelnika świat, potrzebuje niesamowicie rozbudowanej wyobraźni. Wynalazki też tak naprawdę biorą się z nikąd. No dobra może nie z nikąd, ale mimo wszystko osoba, która wynajdzie coś nowego, nie dość, że musi być bardzo pomysłowa i inteligenta, to do tego potrzebuje wyobraźni, która poda wygląd oraz zastosowanie nowego przedmiotu. A co z blogerem? Z doświadczenia wiem, że gdyby nie wyobraźnia człowieka to nie istniałyby takie cuda, jak blogi. Poza tym jeśli ludzkość byłaby pozbawiona jakże przydatnej i wspaniałomyślnej wyobraźni to świat byłby szary, ponury i monotonny. Nie wiem, czy istniało by pojęcie mody. No, bo w końcu jak powstałby te wszystkie wymyślne stroje, w które przystrojone są modelki chodzące po największych wybiegach na świecie? Nie mam bladego pojęcia. Moim zdaniem to człowiek, któremu brakuje wyobraźni jest o coś uboższy o tego, którego wyobraźnia działa na najwyższym poziomie. A wiecie, co najlepiej rozwija wyobraźnię? Czytanie ;D Kto czyta ten zapewne jest bogatszy, jeśli chodzi o wyobraźnię. Nie wspominam o tym, że i słownictwo jest bogatsze, oraz  o łatwiejszym zrozumieniu niektórych , pokręconych spraw tego świata. Więc moi drodzy: wyobraźnia to skarb, którego wartość jest dużo większa niż wartość pieniądza. 

Polecam Papa Roach - As Far As I Remember. Bye!

14 komentarzy:

 1. Taak, co do czytania masz racje. Ja czytam dosyc duzo i moja wyobraznia pewnie jeszcze nie raz mnie zadziwi :o

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny blog. Widać, że masz konkretny pomysł na siebie i na tworzenie tego bloga- czego ja niestety nie posiadam. :-) Ogólnie jestem na nim pierwszy raz. Ładne zdjęcia. Gratuluję i życzę powodzonka, w dalszej jego realizacji haha! <3
  Ja dopiero zaczynam, chciałabym pisać dla kogoś, niestety brak subskrybentów... Jeśli chciałabyś mnie obserwować, ja nie pozostanę dłużna, tylko przypomnij mi w komentarzu, że obserwujesz.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne obrazki.
  Podoba mi się jak piszesz, więcej takich postów, chciałam poczytać o przyjaźni, albo o Twoim podejściu do obowiązków, bądź o książkach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne inspiracje :D
  Ja chcę już wiosnę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne inspiracje *-*
  Co do wyobraźni - pani od polskiego ostatnio powiedziała, że mam wielką wyobraźnię ;d

  OdpowiedzUsuń
 6. Genialne zdjęcia. Artystyczne i inspirujące. Fajny blog. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzięki wyobraźni można dokonać wielkich czynów. To wyobraźnia kieruje nas do urozmaicenia wielu rzeczy np : dobrego zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgadzam się :) Wyobraźnia to skarb. W dodatku jest za darmo i nikt jej nam nie zabierze :) i... możemy ją wykorzystywać kiedy chcemy :D
  P.S Super blog :))

  OdpowiedzUsuń
 9. Great pics! Have a nice weekend:)

  http://theprintedsea.blogspot.de/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz! <3
Zawsze się odwdzięczam :3

Obserwatorzy