poniedziałek, 7 stycznia 2013

Masakra czarnym długopisem X.X

Hej. Dziś jak może niektórzy przeczytali we wczorajszej notce zaczęłam próbne egzaminy. Tym razem takie wewnętrzne. No i? Masakra. Jeszcze gorsze niż te oficjalne. Tamte były banalne. Przynajmniej historia i polski, bo o  matmie i przyrodniczym nie bardzo. Znaczy przyrodniczy jeszcze jeszcze, ale matma to masakra była i  aż się boję pomyśleć co będzie jutro ... O.O Bo jakoś wątpie, żeby było łatwo. Jakby ktoś chciał wiedzieć kto wydaje takie durne egzaminy to jest to WSiP. Na dodatek jutro , oprócz dalszych zmagań z arkuszami egzaminacyjnymi , mam kartkówkę z mapki Polski, która jest według mnie nie na miejscu. Ojeju. Ja wam zatruwam życie moimi żałosnymi jękami na temat moich szkolnych dramatów, a wy pewnie chcielibyście coś innego?
Ok. Zrobiłam wreszcie kolaż ze zdjęć z Wiednia :

Tak. Wiem. Okropna jakość zdjęcia, ale zostało ono zrobione przy świetle lampki, więc efekt tego jak widać marny. 
Jeżeli chodzi o sam kolaż to wiem, że jest skromnych rozmiarów, ale nie mam zbyt dużej tablicy, a i tak już zajmuje ją prawie całą, więc wiecie. Te białe paseczki to nie karton na który przyleiłam zdjęcia, a nieudolność fotografa, który, albo zapomniał obciąć te paski, albo źle ustawił rozmiar zdjęć.  -.-
Jak zrobiłam taki kolaż? Otóż bardzo szybko i łatwo. 
Potrzebne są:
-zdjęcia lub obrazki wydrukowane z neta (jednak fotki wywołane jeszcze u fotografa dają lepszy efekt)
- karton techniczny ( w zależności od wielkości powierzchni , którą ma zajmować kolaż i ilości zdjęć umieszczonych na nim ) - ja użyłam A3 ( ale to chyba minimalny rozmiar jeśli chodzi o tego typu rzeczy xd)
- taśma dwustronna ( odradzam kleju gdyż zdjęcia mogą odpadać, a zbyt mocny klej może je zniszyć )
-nożyczki
Sposób wyonania:
Najpierw radzę wam abyście dobrze pomyśleli nad rozmieszczeniem zdjęć na kartonie. Mogą być ułożone bardziej chaotycznie, ale wtedy wchodzi mniej fotek, więc to zależy już tylko od was. Najlepiej poukładajcie je sobie w różnych kombinajcjach. Następnie potnijcie taśmę na niezbyt grube paseczki i przyklejcie do zdjęć . NIE PRZYKLEJAJCIE OD RAZU DO KARTONU! Lepiej jeszcze raz ułużcie je tak by wszystko się zgadzało z waszym zamysłem pierwotnym. Nie chcecie przecież, żeby było krzywo, albo jakoś niechlujenie?
Starannie, z dokładnością chirurga przyklejcie zdjęcia  do papieru. I w sumiegotowe. Jeśli chcecie tak jak ja powiesić swoje dzieło na tablicy korkowej. Zróbcie sobie papierowe wieszaczki, by nie dziurawić zdjęć i psuć efektu
O właśnie takie :)
I przyklejecie je z tyłu kartonu taśmą. Możecie tak jak ja zrobić dziurki przy pomocy dziurkacza ;p
W ciągu niecałych 30 minut powstaje nam piękny kolaż :D
Polecam Foo Fighters - Arlandia .
Bye!4 komentarze:

 1. lovely pics and cool blog! :)

  Do you want to follow each other? :)
  http://fantasyfashioned.blogspot.de/

  xx ♥

  OdpowiedzUsuń
 2. I like your blog, is nice!!!! check out my blog: http://thatsloverobyblog.blogspot.it/
  I follow you, tuo follow me too????? xoxo
  Rob

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz! <3
Zawsze się odwdzięczam :3

Obserwatorzy