niedziela, 17 marca 2013

Kto pyta nie błądzi

Hej. Pytałam się was o to , czy założyć zakładkę kontakt. Większość z was poparła, znaczy nie było głosów sprzeciwu, więc od dziś możecie spokojnie do mnie pisać. Zamieściłam tam także linki do dwóch stron na fejsie. Pierwsza z nich : Rzuć wszystko zostań otaku - stronka poświęcona fanom anime, mangi i dramy. Prowadzę ją wspólnie z koleżanką  :) Ja jestem Misaki-chan , koleżanka Yukari . Zapraszam  do lajkowania wszystkich sypmatyków japońskich dzieł :) Jesteśmy początkującą stronką, więc wszelkie wsparcie jest mile widziane :D

Drugą stroną, a w sumie grupą są Blogerzy - jak sama nazwa mówi - strona jednoczy osoby , które udzielają się na swoich blogach. Można tam szukać rad , a także po prostu pogadać z innymi blogerami i nawiązywać nowe znajomości.
To tyle jeśli chodzi o nowości na blogu.
Dziś chciałam napisać coś o takim powiedzonku, jak "Kto pyta, nie błądzi". Takie krótkie stwierdzenie, a ile zawiera w sobie prawdy. Zobaczcie, jak to na tym świecie raz pięknym, raz złym jest. Otóż ludzie, którzy czegoś nie wiedzą to zazwyczaj próbują znaleźć jakieś wyjaśnienie do tego. Najczęściej pytają się osób, które moga mieć o tym jakieś pojęcie. Dam taki dosłowny przykład ilustrujący dokładnie nasze powiedzonko. Jakiś człek zgubił drogę w wielkim mieście, więc kulturalnie pyta się starszej pani, która wygląda na obytą w tym, jakże przytłaczającym i olbrzymim miejscu, jaką drogę ma obrać, by odnaleźć cel swojej wędrówki. Pańcia cierpliwie tłumaczy nietutejszemu,a na koniec obcy dziękuje i szczęśliwy rusza w kierunku, który wskazała mu staruszka. Dociera do swojego celu. Nie gubi się po drodze. Dlaczego? Bo zapytał o to czego nie wiedział. Albo inny przykład. Uczeń nie wie , jak zrobić zadanie z matematyki. Co powinnien zrobić? Darować je sobie? Chyba raczej na dobre, by mu to później nie wyszło. Łatwiej jest się zapytać mądrzejszego kolegi, albo poradzić się pani, jak ma zrobić ten przykład. Cóż, chyba wiecie do czego zmierzam i jaka jest puenta tego wpisu? Jeśli nie , to napiszę jasno. Chodzi o to, że jeśli człowiek nie pytałby się innych o pewne rzeczy mógłby zgubić się we własnej nieświadomości. Przez co popelniłby wiele błędów. Nie tylko w szkole, ale ogólnie w całym swoim życiu . Taka niewiedza spowodowana brakiem odwagi, by kogoś o coś spytać jest zła. Dlatego każdy z nas, niezależnie od wieku, powinien z dziecięcą ciekawością pytać innych o zdanie, prosić o rady i wytłumaczenie. Przez nasze pytania, nasze życie staje się łatwiejsze. Oczywiście, jeśli znajdziemy na nie odpowiedź. ;)
Polecam AC DC - Hard as a Rock . Bye!12 komentarzy:

 1. zawsze lepiej się zapytać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie denerwuja te wszystkie ASKI i Bog wie co ;o
  No, ale kontakt jest ;3

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z Tobą :)
  Zapraszam.

  OdpowiedzUsuń
 4. takie krótkie powiedzonko, a ile prawdy zawiera w sobie! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A no właśnie, powiedzonko bardzo życiowe.

  oo, uwielbiam AC/DC *.*

  OdpowiedzUsuń
 6. KOPYTA WIELBŁĄDZIE *.* Fajny gif.


  electro-bananek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Powiedzenie bardzo często używane.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz! <3
Zawsze się odwdzięczam :3

Obserwatorzy