niedziela, 3 lutego 2013

Lack of strength

Hej. Tak jak pisałam wczoraj - dzisiejsza niedziela była dość pracowita. Z tego też powodu teraz nie mam kompletnie siły. Ale postaram się coś dziś napisać. Może tak dla odmiany napiszę coś o jednym z seriali, które oglądam. Dziś padło na Teorię Wielkiego Podrywu (Big Bang Theory). Uwielbiam ten serial. Jest bardzo zabawny. Akcja dzieje się w mieście Pasadena w stanie Kalifornia i skupia się na pięciu postaciach: dwóch współlokatorach geniuszach, pracujących w California Institute of Technology, fizyku eksperymentalnym Leonardzie Hofstadterze i fizyku teoretycznym Sheldonie Cooperze; ich blond sąsiadki Penny, kelnerki i aspirującej aktorki. Leonard i Sheldon mają równie wykształconych i społecznie nieprzystosowanych współpracowników i przyjaciół: Howarda Wolowitza, inżyniera lotnictwa bez tytułu doktora z Massachusetts Institute of Technology (MIT), i Rajesha Koothrappali, astrofizyka również pracującego w Caltech. Wysokie wykształcenie i poziom intelektu tych czterech postaci dla komicznego efektu jest skontrastowany z umiejętnościami społecznymi Penny i jej zdrowym rozsądkiem. Głównymi hobby panów są komiksy, filmy science-fiction, gry oraz internet.
Trzy inne drugoplanowe postacie pojawiały się w głównej obsadzie przez kilka odcinków: Leslie Winkle, koleżanka z Caltech, i od czasu do czasu kochanka Leonarda lub Howarda; Bernadette Rostenkowski, doktorantka (później doktor) z mikrobiologii, kelnerka pracująca na pół etatu razem z Penny i ukochana, a później narzeczona Howarda; Amy Farrah Fowler, neurobiolog, (której osobowość jest bardzo podobna do osobowości Sheldona), później bliska przyjaciółka Penny oraz "dziewczyna" Sheldona. 

Moim sercem w tym serialu zawładnął Sheldon, który jest nimozliwy. Jest lekko, a nawet bardzo samolubny, poza tym często przejawia się u niego miłości do kochanej mamy, uwielbia Star Trecka i Gwiezdne Wojny, wszelkiego rodzaju komiksy, jest strasznie przewrażliwiony na punkcie higieny osobistej ( ma lekkiego bzika i łatwo go w ten sposób wystraszyć)  i zna się na fizyce jak mało kto (przynajmniej on tak sądzi xd).
Opis Sheldona z wikipedii:
Sheldon Lee Cooper, fizyk teoretyk ze stopniem magistra i dwoma doktoratami, skupiający się na teorii strun. Jego IQ wynosi 187. Pochodzi ze wschodniego Teksasu. W wieku 11 lat rozpoczął studia, które ukończył w wieku 14 lat. Pierwszy doktorat otrzymał w wieku 14 lat. Jest osobą z cechami zespołu Aspergera, z licznymi kompulsjami i obsesjami oraz niskim poziomem inteligencji emocjonalnej. Mieszka z przyjacielem, Leonardem Hofstadterem. Raczej nie interesują go kobiety. Jest przesadnie szczery w swoich opiniach. Jego ulubionym filmem jest Star Trek, zaś ulubioną postacią Spock, jest również miłośnikiem Zielonej Latarni, ma wiele t-shirtów z jego logiem oraz pierścień i latarnię Zielonej Latarni. Gra w różnego rodzaju gry m.in. World of Warcraft. Kupuje w dużych ilościach komiksy. Ma specyficzne poczucie humoru, wszystkie dowcipy kończy słowem Bazinga!.
Polecam wszystkim ten lekki i bardzo zabawny serial :D
Polecam Happysad - Bez znieczulenia. Bye!
2 komentarze:

Dziękuje za każdy komentarz! <3
Zawsze się odwdzięczam :3

Obserwatorzy